Konstrukcja kieszeniowa to typ wkładu wewnętrznego wykonanego z cylindrycznych sprężyn w ilości 262 szt./m2. Sprężyny są mocne i trwałe, umieszczone w materiałowych kieszonkach. Kieszonki są ze sobą zszyte z jednej i sklejone z drugiej strony, ale sprężyny pracują niezależnie. Uginają się tylko w miejscu nacisku i dzięki temu materac posiada elastyczność powierzchniową. Wszystkie ruchy są doskonale amortyzowane, jeżeli osoby śpiące na materacu różnią się wagą, osoba lżejsza nie stacza się w kierunku tej cięższej. Materace kieszeniowe 200x200 cm bardzo twarde są odporne na duże obciążenia, nie tracą pierwotnej formy.

Materace kieszeniowe mają trzy wersje wysokości w ramach każdego modelu. Wysokość zależy od sprężyn. W wersji podstawowej mają one 12 cm wysokości, w wersji mini tylko 6 cm a w wersji lux aż 17 cm wysokości. Różnorodność naszej oferty jest więc mocno poszerzona. Dopasowania materaca według wysokości jest znacznie ułatwione.

Kieszeniowy materac 200x200 cm bardzo twardy – zastosowane surowce

Bardzo twardą powierzchnię materaca uzyskujemy poprzez zastosowanie podwójnej warstwy kokosowej i w niektórych modelach dodatkowej warstwy końskiego włosia. Kokos to surowiec naturalny, mata produkowana jest z jego sztywnych i twardych włókien, poddanych procesowi lateksowania. Mata kokosowa ma właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i antygrzybiczne. W jej wnętrzu nie gromadzą się szkodliwe patogeny. Tą cechę zawdzięcza dużej zawartości soli mineralnych w łupinie orzecha kokosowego, które chronią jego wnętrze przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Mata kokosowa nie uczula, nie gromadzi się w niej wilgoć. Jej nadmiar jest szybko wchłaniany i natychmiast oddawany do otoczenia. Osoby o nadmiernej potliwości zyskują komfort fizyczny i psychiczny.

Dodatkowo stabilizującym i podbijającym twardość surowcem jest końskie włosie, pozyskiwane z grzywy lub ogona. Mimo odzwierzęcego pochodzenia nie uczula i jest bezpieczna dla alergików. Przechodzi proces oczyszczania z biokomponentów. Końskie włosie jest higroskopijne, szybko wchłania nadmiar wilgoci i odparowuje ją do otoczenia.

Materac kieszeniowy 200x200 cm bardzo twardy – oferowane modele

Materace kieszeniowe 200x200 cm bardzo twarde są dwustronne. Oznacza to, że obie jego strony nadają się do użytkowania. Poszczególne strony mogą mieć różną twardość, klient ma więc możliwość zmiany twardości powierzchni przy zakupie tylko jednego modelu. Znacznie wydłuża się również żywotność materaca, poprzez jego częste i regularne obracanie.

Materac kieszeniowy 200x200 cm bardzo twardy/ średnio twardy:

Materac kieszeniowy 200x200 cm bardzo twardy/ bardzo twardy:

  • materac Amir 200x200 – wysokość 19 cm, po stronie twardej warstwa kokosu lub trawy morskiej, po bardzo twardej podwójna warstwa kokosu i końskie włosie

Materac kieszeniowy 200x200 cm bardzo twardy obustronnie:

  • materac Osaka 200x200 – wysokość 19 cm, po obu stronach materaca podwójny kokos i końskie włosie

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga: