Trwałą i stabilną konstrukcją materaca jest konstrukcja kieszeniowa. Wykonana jest ze sprężyn w kształcie walca, nie połączonych ze sobą, pracujących niezależnie. Sprężyny są umieszczone w materiałowych kieszonkach, z jednej strony zszytych, z drugiej sklejonych. Są wytrzymałe i odporne na duże ciężary. Dzięki takiej formie łączenia, materac posiada dużą elastyczność punktową. Każda część ciała jest optymalnie podparta, powierzchnia dopasowuje się do kształtu sylwetki, dobrze wspiera kręgosłup, ramiona i biodra.

Dla kogo materac kieszeniowy 80x200 cm średnio twardy

Materace podzielone są na cztery kategorie pod względem twardości. Każdej z nich przypisano konkretny przedział wagowy. Materace kieszeniowe 80x200 średnio twarde dedykowane są najszerszej grupie odbiorców czyli osobom z wagą od 60-100 kg. Stąd też tak duży wybór modeli i kombinacji. Materace wykonane są z różnego rodzaju surowców, każdy znajdzie preferowany rodzaj powierzchni. Oczywiście wszystkie materace wykonane są z atestowanych i bezpiecznych surowców. Znajdziemy wśród nich zarówno materace wysokoelastyczne z pianką HR, materace termoelastyczne, materace lateksowe, materace z pianki moletowanej oraz materace z profilowaną pianką Visco Memory.

Materace kieszeniowe 80x200 średnio twarde występują w różnych kombinacjach, to znaczy, że mogą być obustronnie średnio twarde, mogą posiadać jedną stronę średnio twardą a drugą miękką, twardą lub bardzo twardą.

Materace kieszeniowe średnio twarde – podział materacy ze względu na stopień twardości

Najprostszym sposobem, by w przejrzysty sposób przedstawić dostępną ofertę materacy, jest podzielenie ich ze względu na stopnie twardości. Poniżej pełna lista oferowanych modeli:

Materace obustronnie średnio twarde:

Materace średnio twarde/ twarde:

W każdym modelu zamiast warstwy kokosowej może być zastosowana warstwa trawy morskiej.

Materace średnio twarde/ bardzo twarde:

Materace miękkie/ średnio twarde:


Zobacz też nasze inne artykuły z bloga: