• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 190x230 / 230x190 cm do spania

Wysokiej jakości materace 190x230 piankowe, lateksowe, kieszeniowe, multipocketowe i lateksowe w przyjemnym pokrowcu z kaszmirem tylko u nas.

Wysoka jakość surowców z których budujemy poszczególne modele materacy 190x230 cm w efekcie końcowym, kiedy materac trafia do klienta ma przełożenie na komfort i żywotność. Już na etapie dobierania komponentów sprawdzamy ich jakość, a później budując materac dbamy o każdy choćby najmniejszy szczegół. Nasze materace 190x230 cm dostępne są w rozmiarach standardowych i niestandardowych, zatem nie ograniczają potrzeb naszych klientów. Jedynym ograniczeniem przy wyborze konkretnego rozmiaru materaca może być metraż pomieszczenia przeznaczonego na sypialnię.

Cechy materaca warte zauważenia.

Jedną z najczęściej wybieranych form materacy 185x230 cm dostępnych w ofercie są materace na konstrukcji kieszeniowej. Ten rodzaj konstrukcji charakteryzuje się połączoną kieszonką materiałową z umieszczoną w środku sprężyną, dzięki którym powierzchnia materaca pracuje cicho, zachowując elastyczność punktową. Pocketowa forma podparcia (262szt/m2) doskonale sprawdza się u osób dorosłych jak i dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja z podwójną ilością punktów podparcia (510szt/m2) tzw multipocket. Ten rodzaj sprężyn poleca się stosować w łóżkach małżeńskich, w szczególności przy znacznej różnicy wagowej pomiędzy śpiącymi. Multipocket poprzez zwartą i mocna formę zyskuje na żywotności, doskonale podpierając użytkowników materaca 195x230 cm.

Materace lateksowe i cechy jakie warto zauważyć sprawiają że ten rodzaj materacy jest równie często wybieranym przez klientów, którzy oczekują wysokiej jakości surowców i jeszcze wyższego komfortu snu. Rdzeń lateksowa to blok wykonany z mieszanki surowców naturalnych z syntetycznymi, dzięki takiemu połączeniu surowiec zyskuje na żywotności. Lateks jest sprężysty, nie ugniata się, po zwolnieniu nacisku, surowiec ten powraca szybko do swojej pierwotnej formy.

Stopnie twardości w materacach.

Dobrze dobrana twardość powierzchni materaca ma wpływ nie tylko na odczucie i komfort ale również na relaks ciała i umysłu. Twardość powierzchni materaca określa się symbolem, przypisanym do poszczególnej wagi ciała osób śpiących. Wyróżnia się cztery stopnie twardości: od miękkich, po bardzo twarde.

-materac miękki H1 jest wykończony podwójna warstwą pianki viisco memory. Ten stopień twardości przypisuje się osobom z wagą do 60kg, najczęściej te modele wybierane są dla dzieci lubiących odczuwać otulenie i przyjemne ciepło.

-materac średnio twardy H2 posiada wykończenie piankowe w postaci warstwy lub rdzenia. Średnio twardą powierzchnie materaca wybierają osoby z waga do 100kg, są to materace najbardziej uniwersalne. Sprawdza się zarówno u dzieci jak i osób dorosłych.

-materac twardy H3, strona materaca twarda uzupełniona jest o warstwę maty kokosowej lub trawy morskiej. Twardość H3 dedykuje się osobom z wagą ciała powyżej 100kg.

-materac bardzo twardy H4 w swojej budowie posiada wykończenie w postaci mat utwardzających w konfiguracji np. kokos+końskie włosie. Powierzchnia materaca bardzo twarda sprawdzi się u osób z wagą ciała powyżej 120kg.

 

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024