• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 190x240 / 240x190 cm do spania

W naszej ofercie materacy 190x240 cm znajdziesz materace piankowe, kieszeniowe, lateksowe, kokosowe, termoelastyczne i inne. Dobierz odpowiedni materac dla siebie by cieszyć się wyjątkowym komfortem. Materace wysyłamy w luksusowym pokrowcu kaszmirowym.

Materac 190x240 to duży materac i poważna inwestycja. Aby służył na lata, a zakłada się że materac należy wymieniać co 10 lat, powinien być dobrze dopasowany aby zapewnił komfort i był wytrzymały przez cały okres użytkowania.

Co znaczy określenie "twardość materaca"?

Szukając odpowiedniego materaca 190x240 zapewne spotkałeś/spotkałaś się z terminem "stopień twardości materaca" i z oznaczeniami H1, H2, H3, H4. Jeżeli te określenia nic albo niewiele Ci mówią, poniżej wyjaśniamy

H1 - tomaterace miękkie - przeznaczone dla użytkowników o wadze do 60 kg, głównie dla dzieci, ale również dla osób, które lubią miękkie powierzchnie spania, uczucie zapadania w materac, otulania i dodatkowo ogrzewania. Materace te docenią osoby, które marzną w czasie snu.

H2 - tomaterace średniotwarde - przeznaczone dla większości użytkowników, szczególnie o wadze do 100 kg. Materace średniotwarde bez względu na wybrany rdzeń materaca, będą miały w swej budowie warstwy z pianek takich jak pianka HR, Visco Memory lub lateks. Pianki to surowce, które anatomicznie dopasują się do kształtu ciała osoby, która na nich leży.

H3 - to materace twarde - przeznaczone dla osób o wadze w przedziale 100 kg - 120 kg ale również dla osób, które wolą spać na twardych powierzchniach lub mają zalecenia od lekarza lub fizjoterapeuty . Materace kokosowe polecane są również dla osób z tendencją do pocenia się w czasie snu.

H4 - tomaterace bardzo twarde - przeznaczone dla użytkowników o wadze powyżej 120 kg.

Dlaczego tak ważny jest rdzeń materaca?

Im większa waga osoby, która będzie spała na materacu, tym ważniejszy jest wybór odpowiedniego rdzenia materaca, aby zapewnić odpowiednie podparcie całego ciała oraz aby materac nie odkształcił się po kilku miesiącach użytkowania.

Przykład 1: Osoba waży 125 kg - powinna wybrać materac multipocketowy lub materac lateksowy / bardzo twardy.

Przykład 2: Dwie osoby 60 kg i 90 kg - powinny wybrać materac multipocketowy lub materac lateksowy / średnio twardy lub materac dwustronny o dwóch stopniach twardości, np. średniotwardy/twardy - jeżeli lubią spać na twardych powierzchniach

Przykład 3: nastolatek o wadze 65 kg, w fazie szybkiego wzrostu, uprawiający sport - powinien wybrać materac kieszeniowy średnio twardy z pianką molet przynajmniej po jednej ze stron.

Jeżeli nie masz pewności czy wybrany przez Ciebie model materaca jest dla Ciebie odpowiedni albo zupełnie nie wiesz, jaki model wybrać. Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci wybrać Twój nowy materac 190x240.

Materac w każdym rozmiarze, czyli na przykład materac 185x240 lub materac 195x240, wyprodukujemy dla Ciebie w ciągu 2 dni.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024