• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 100x230 / 230x100 cm do spania

Znamy się na naszej pracy i wiemy, że kupując nowy materac 100x230 cm oczekujesz komfortu i trwałości. By tak było musi być spełnione kilka warunków. Odpowiednia twardość materaca dopasowana do wagi, trwały wkład oraz rodzaj warstwy zewnętrznej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą materacy 100x230 cm. W asortymencie posiadamy wygodne i komfortowe materace piankowe oraz kieszeniowe. Głównym budulcem materacy piankowych jest pianka wysokoelastyczna HR, a materacy pocketowych wkład sprężynowy kieszeniowy. Obydwa rodzaje materacy 100x230 cm występują w czterech stopniach twardości. Wyróżniamy więc materace miękkie, materace średnio twarde, twarde oraz materace bardzo twarde.

 

Budowa materacy o poszczególnych twardościach

 

Zarówno materace piankowe jak i pocketowe wykończone są w zależności od twardości różnymi materiałami. Materace miękkie wykonane są zawsze z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory. Bardziej rozbudowaną ofertę posiadają materace średnio twarde. Zaliczymy do nich materace lateksowe, materace termoelastyczne, materace profilowane, materace z profilowaną pianką Visco Memory. Zróżnicowanie oferty pozwala na dopasowanie materaca do indywidualnych preferencji użytkownika. Materace kokosowe oraz z trawy morskiej to opcje materacy 105x230 cm twardych. Podwójna warstwa kokosowa oraz w niektórych modelach dodatkowo końskie włosie czynią materac 95x230 cm bardzo twardym.

 

Cechy wkładu pocketowego

 

Wkład pocketowy wykonany jest z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w osobnych, materiałowych kieszonkach. Ilość sprężyn w wersji standardowej wynosi 262 szt/m2. Jedną z najcenniejszych cech wkładu kieszeniowego jest nadanie materacowi dużej elastyczności punktowej. Dzięki niej ciało śpiącego jest podpierane na całej długości, kręgosłup jest dobrze wsparty. Niezależna praca sprężyn pozwala również na komfortowe warunki snu dwóch osób. Amortyzując wszystkie ruchy sprawiają, że zmieniając pozycję nie wybudzamy naszego partnera.

Materace kieszeniowe dzielimy jeszcze na:

  • wersję multipocketową, w której ilość sprężyn została zwiększona i wynosi 510 szt/m2 (materac zyskuje dodatkową elastyczność, jest jednak w odczuciu twardszy od pocketowego),

  • wersję max, gdzie sprężyny są wydłużone w stosunku do podstawowych o 5 cm, materac jest wyższy i bardziej miękki

  • wersję mini, o sprężynach skróconych o połowę i mających wysokość 6 cm

7% rabatu na materace - tylko do 29.01.2023 - wpisz kod: materac7