• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 110x235 / 235x110 cm do spania

Regenerujący sen to jedna z wyczekiwanych w ciągu męczącego dnia przyjemności. Zapewnij sobie ten komfort stając się właścicielem wygodnego materaca 110x235 cm. Każdy wyprodukowany przez nas model jest trwały i posiada elegancki, kaszmirowy pokrowiec.

 

Luksusowe materace 110x235 cm kieszeniowe oraz piankowe. Starannie wykonane, trwałe i solidne, a przede wszystkim mega wygodne. Produkujemy materace 110x235 z najlepszych materiałów, atestowanych i bezpiecznych. Kupując u nas masz pewność, że kupujesz produkt polski, wyprodukowany w kraju.

 

Dla kogo materace piankowe 110x235 cm a dla kogo pocketowe

 

Materace piankowe posiadają, podobnie jak kieszeniowe, cztery różne twardości. Poszczególne modele materacy 115x235 cm przeznaczone są dla osób o różnej wadze. Materace piankowe polecamy jednak głównie dzieciom oraz osobom, które nie ważą dużo. Tym, których waga przekracza 60 kg polecamy materace kieszeniowe, ze względu na obecność sprężyn, które znacznie lepiej znoszą duże obciążenia i intensywne użytkowanie. Jeśli jednak jesteś sympatykiem materacy piankowych, nic nie stoi na przeszkodzie byś zakupił właśnie taki. Pamiętaj jednak, że wszystkie nasze materace 105x235 cm są dwustronne i obracając materac regularnie, dajemy odpocząć jednej stronie i zwiększamy żywotność materaca.

Materace pocketowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem również dla par. Śpiąc na jednym materacu musimy zapewnić sobie odpowiedni komfort. Dzięki sprężynom kieszeniowym, które doskonale amortyzują wszelkie ruchy zmiana pozycji snu nie będzie wybudzała naszego partnera.

 

Różne twardości materaca 110x235 cm

 

Wróćmy jednak do twardości materacy. Jak już wspomnieliśmy, dzielimy je według czterostopniowej skali, która wygląda następująco:

 

To właśnie od dobrze dobranej twardości materaca zależy czy materac będzie wygodny i czy będzie się nam na nim dobrze spało. Warto zastanowić się również nad rodzajem surowca wykorzystanego na warstwę zewnętrzną. Mają one różne właściwości i również wpływają na nasz komfort. Materace lateksowe są sprężyste i „chłodne”, natomiast pianka termoelastyczna Visco Memory otula śpiącego ogrzewając go. Tych różnic jest więcej.