• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 115x120 / 120x115 cm do spania

Materac 115x120 cm dla noworodka oraz niemowlęcia to szczególny wyrób. Tak wyjątkowy odbiorca jak Twoje dziecko zasługuje na wszystko co najlepsze. Nasze materace to gwarancja jakości, wygody oraz bezpiecznych, atestowanych materiałów.

 

Luksusowe materace 115x120 cm kieszeniowe oraz piankowe. Starannie wykonane, trwałe i solidne, a przede wszystkim mega wygodne. Produkujemy materace 115x120 z najlepszych materiałów, atestowanych i bezpiecznych. Kupując u nas masz pewność, że kupujesz produkt polski, wyprodukowany w kraju.

 

Dla kogo materace 115x120 cm piankowe a dla kogo pocketowe

 

Materace piankowe posiadają, podobnie jak kieszeniowe, cztery różne twardości. Poszczególne modele materacy 110x120 cm przeznaczone są dla osób o różnej wadze. Materace piankowe polecamy jednak głównie dzieciom oraz osobom, które nie ważą dużo. Tym, których waga przekracza 60 kg polecamy materace kieszeniowe, ze względu na obecność sprężyn, które znacznie lepiej znoszą duże obciążenia i intensywne użytkowanie. Jeśli jednak jesteś sympatykiem materacy piankowych, nic nie stoi na przeszkodzie byś zakupił właśnie taki. Pamiętaj jednak, że wszystkie nasze materace 120x120 cm są dwustronne i obracając materac regularnie, dajemy odpocząć jednej stronie i zwiększamy żywotność materaca.

Materace pocketowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem również dla par. Śpiąc na jednym materacu musimy zapewnić sobie odpowiedni komfort. Dzięki sprężynom kieszeniowym, które doskonale amortyzują wszelkie ruchy zmiana pozycji snu nie będzie wybudzała naszego partnera.

 

Różne twardości materaca 115x120 cm

 

Wróćmy jednak do twardości materacy. Jak już wspomnieliśmy, dzielimy je według czterostopniowej skali, która wygląda następująco:

  • materace miękkie – dla ważących nie więcej jak 60 kg

  • materace średnio twarde – dla przedziału wagowego 60 – 100 kg

  • materace twarde – dla ważących ponad 100 kg

  • materace bardzo twarde – dla ważących ponad 120 kg

 

To właśnie od dobrze dobranej twardości materaca zależy czy materac będzie wygodny i czy będzie się nam na nim dobrze spało. Warto zastanowić się również nad rodzajem surowca wykorzystanego na warstwę zewnętrzną. Mają one różne właściwości i również wpływają na nasz komfort. Materace lateksowe są sprężyste i „chłodne”, natomiast pianka termoelastyczna Visco Memory otula śpiącego ogrzewając go. Tych różnic jest więcej.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024