• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 145x185 / 185x145 cm do spania

Materace 145x185 cm piankowe oraz materace kieszeniowe - te dwa rodzaje materacy Państwu oferujemy. Odmienne cechy zwiększają możliwość dobrania najwygodniejszych parametrów. Zapoznaj się z pełną ofertą i wybierz coś dla siebie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą materacy 145x185 cm. W asortymencie posiadamy wygodne i komfortowe materace piankowe oraz kieszeniowe. Głównym budulcem materacy piankowych jest pianka wysokoelastyczna HR, a materacy pocketowych wkład sprężynowy kieszeniowy. Obydwa rodzaje materacy 145x185 cm występują w czterech stopniach twardości. Wyróżniamy więc materace miękkie, materace średnio twarde, twarde oraz materace bardzo twarde.

 

Budowa materacy 145x185 cm o poszczególnych twardościach

 

Zarówno materace piankowe jak i pocketowe wykończone są w zależności od twardości różnymi materiałami. Materace miękkie wykonane są zawsze z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory. Bardziej rozbudowaną ofertę posiadają materace średnio twarde. Zaliczymy do nich materace lateksowe, materace termoelastyczne, materace profilowane, materace z profilowaną pianką Visco Memory. Zróżnicowanie oferty pozwala na dopasowanie materaca do indywidualnych preferencji użytkownika. Materace kokosowe oraz z trawy morskiej to opcje materacy 150x185 cmcm twardych. Podwójna warstwa kokosowa oraz w niektórych modelach dodatkowo końskie włosie czynią materac 140x185 cm bardzo twardym.

 

Cechy wkładu pocketowego w materacu 145x185 cm

 

Wkład pocketowy wykonany jest z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w osobnych, materiałowych kieszonkach. Ilość sprężyn w wersji standardowej wynosi 262 szt/m2. Jedną z najcenniejszych cech wkładu kieszeniowego jest nadanie materacowi dużej elastyczności punktowej. Dzięki niej ciało śpiącego jest podpierane na całej długości, kręgosłup jest dobrze wsparty. Niezależna praca sprężyn pozwala również na komfortowe warunki snu dwóch osób. Amortyzując wszystkie ruchy sprawiają, że zmieniając pozycję nie wybudzamy naszego partnera.

Materace kieszeniowe dzielimy jeszcze na:

  • wersję multipocketową, w której ilość sprężyn została zwiększona i wynosi 510 szt/m2 (materac zyskuje dodatkową elastyczność, jest jednak w odczuciu twardszy od pocketowego),

  • wersję max, gdzie sprężyny są wydłużone w stosunku do podstawowych o 5 cm, materac jest wyższy i bardziej miękki

  • wersję mini, o sprężynach skróconych o połowę i mających wysokość 6 cm

7% rabatu na materace - tylko do 29.01.2023 - wpisz kod: materac7