• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 65x145 / 145x65 cm do spania

Nawet nie wiesz, kiedy Twoje dziecko tak wyrosło. Pięty wystają mu poza łóżko? Najwyższy czas na zmianę materaca na taki o rozmiarze 65x145 cm. Pamiętaj, że nie tylko wymiar się liczy. Zwróć uwagę na twardość, rodzaj wkładu wewnętrznego i użyte materiały.

 

Będąc rodzicem małych i starszych dzieci, powinniśmy szczególnie zadbać o ich komfort podczas snu. To dobrze dobrany materac 65x145 cm umożliwia dziecku w pełni odpocząć i zrelaksować się podczas nocnego odpoczynku. Wypoczywając na wygodnej, dostosowanej do wagi i wieku dziecka powierzchni mamy pewność, że następnego dnia nasza pociecha będzie miała siłę i energię do wykonywania wszelkich zadań. Materac 65x145 cm, który wybierzemy służy dziecku nie tylko do spania. Dzieci lubią spędzać dużo wolnego czasu w łóżku, niekoniecznie spać lecz również czytać czy bawić się. Dlatego wybierając materac pomyślmy o materacu odpornym na wypracowanie, ale jednocześnie wygodnym, spełniającym oczekiwania dziecka.

 

Warstwy na materacu 65x145 cm

 

Termoplastyczna pianka visco memory, profilowana pianka visco memory, lateks i pianka moletowana są najczęściej wybieranymi warstwami do materacy 65x145 cm dla dzieci.

Każda z tych warstw nada inny komfort a i odczucie miękkości też będzie inne. Najmiększą powierzchnię uzyskamy stosując podwójną piankę visco memory. Będzie to miękka strona materaca H1. Lateks i pojedyncze warstwy wszystkich pianek mają stopień twardości średnio twardy H2. Materace miękkie na średnio twarde lub dwustronnie średnio twarde są najczęściej wybieranymi materacami dla dzieci. Jednak są wyjątki, gdzie potrzeba twardego materaca 60x145 cm. Mamy również i takie w ofercie. Materace twarde H3 mają nałożoną warstwę maty kokosowej lub trawy morskiej. Mamy materace dwustronnie twarde, lecz także o dwóch różnych twardościach. Dwie odmienne twardości na jednym materacu 70x145 cm zwiększają szanse dopasowania odpowiedniej powierzchni do spania.

 

Ważny wybór w kwestii pokrowca na materac 65x145 cm

 

Pokrowce na materac jakie oferujemy różnią się poszczególnymi właściwościami. Dodatkowe właściwości są bardzo ważnym aspektem podczas wyboru. Ważne jest, by przy wyborze kierować się potrzebami dziecka. Pokrowce na materac antyalergiczne, antybakteryjne to takie, które są wykonane z naturalnych włókien. Dzięki temu powietrze w swobodny sposób może przenikać do wnętrza materaca. Właśnie te pokrowce są najczęściej wybierane przez rodziców