• Kategorie
  • Parametry
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac do łóżka 70x155 / 155x70 cm do spania

Ciało małego dziecka jest delikatne. Zadbaj o komfort snu kupując jeden z materacy 70x155 cm piankowych lub kieszeniowych, które doskonale dopasują się do krzywizn jego sylwetki, odpowiednio wesprą kręgosłup. Materace wyposażone są w kaszmirowy pokrowiec.

Nowa sypialnia lub pokój dla dziecka? Poszukujesz wygodnego materaca? Duża rozpiętość rozmiarów daje naszym klientom wiele możliwości aranżacji. Wśród materacy 70x155 cm dla dzieci znajdziesz zarówno materace piankowe jak i kieszeniowe. Do łóżka małżeńskiego polecamy materace 70x155 cm lub większe. Przestrzeń i swobodna zmiana pozycji są równie ważne jak komfortowa twardość powierzchni. W jaki sposób dobrać twardość materaca? Powinniśmy to zrobić według naszej wagi. To według niej podzieliliśmy materace na cztery kategorie.

Twardość materaca 70x155 cm a waga użytkownika

 

Ogólna zasada jest taka, że im cięższa osoba tym twardszy materac 65x155 cm jest jej dedykowany. Są oczywiście pewne odstępstwa, gdyż bardzo istotne są indywidualne preferencje użytkownika czy względy zdrowotne.Materace 75x155 cm dzielimy według poniższej skali:

Odczucia twardości są bardzo subiektywne i należy mieć to na uwadze. Materac lateksowy na wkładzie sprężynowym będzie z pewnością odbierany jako twardszy i sztywniejszy, niż materac lateksowy o tej samej twardości, ale piankowy.

Wkład kieszeniowy – cechy charakterystyczne

 

Wkład sprężynowy kieszeniowy odznacza się dużą trwałością i odpornością na duże ciężary. Taki materac jest sprężysty i dobrze znosi intensywną eksploatację. Umieszczenie sprężyn w osobnych, materiałowych kieszonkach pozwala na ich samodzielną pracę. Materac kieszeniowy zyskuje wiele elastycznych puntów podparcia, dopasowuje się perfekcyjnie do kształtu sylwetki. Ugina się tylko w miejscu nacisku. Sprężyny kieszeniowe doskonale amortyzują wszelkie ruchy, zmiana pozycji nie jest odczuwalna. Wyróżniamy materace kieszeniowe:

  • standardowe, ze sprężynami wysokości 12 cm w ilości 262 szt/m2

  • lux, sprężyny podwyższone o 5 cm

  • mini, sprężyny skrócone o 6 cm

  • multipocket, o zwiększonej liczbie sprężyn w ilości 510 szt/m2.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary rozmiary materacy - tylko do 26.09.2023