• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 75x120 / 120x75 cm do spania

Komfortowe, bezpieczne, wykonane z atestowanych materiałów materace 75x120 cm dla dzieci i niemowląt. Wygodne materace piankowe oraz kieszeniowe, które dobrze podpierają ciało i kręgosłup małego człowieka.

 

Zdrowy, wydajny sen jest ważnym elementem codzienności. Pozwala nam się zregenerować, nabrać sił, zachować pozytywny nastrój oraz wspomaga koncentrację i wydajność w pracy. Jednym z czynników, które mają wpływ na nasz sen jest wygodny materac 75x120 cm. To od niego w dużej mierze zależy, czy będziemy się wysypiać. Jego wybór powinien być uzależniony od wagi i indywidualnych preferencji.

Materac 75x120 cm w różnych twardościach

Materace podzieliliśmy według wagi w czterostopniowej skali. W dużym stopniu ułatwia ona wybór odpowiedniego modelu. Skala przedstawia się następująco:

  • materace miękkie (waga poniżej 60 kg)

  • materace średnio twarde (waga pomiędzy 60-100 kg)

  • materace twarde ( waga powyżej 100 kg)

  • materace bardzo twarde ( waga powyżej 120 kg)

Poza twardością istotne są również materiały zewnętrzne, posiadające odmienne cechy i właściwości. Pianka termoelastyczna visco memory w materacu 70x120 cm dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Im wyższą temperaturę osiąga tym bardziej miękka i plastyczna się staje. Lateks to materiał bardzo sprężysty i odporny na wygniatanie. Materace lateksowe doceniają osoby, dla których spore znaczenie ma przewiewność materaca (ze względu na ich wzmożoną potliwość). Poza wymienionymi surowcami, w produkcji naszych materacy 80x120 cm stosujemy także końskie włosie, trawę morską, warstwę kokosową, piankę wysokoelastyczną HR oraz piankę moletowaną.

Wyjątkowy pokrowiec materaca 75x120 cm

Powodem do dumy są również nasze pokrowce. Uszyte z miękkiej i przyjemnej dla ciała wełny z kóz kaszmirskich. Pozyskuje się ją poprzez ręczne wyczesywanie. Dzięki niej pokrowiec jest wyjątkowo puszysty, gruby i mięsisty. Jego gramatura wynosi 450 g/m2. Pokrowiec jest wzmocniony siatką wentylującą 3D. Wzdłuż krótszego i dłuższego boku posiada wszyty suwak. Ułatwia on zdejmowanie pokrowca w celu wyprania. Dzięki temu na długo pozostaje czysty i świeży. Należy jednak przestrzegać wytycznych odnośnie temperatury prania, rodzaju środków piorących oraz suszenia.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024