• Kategorie
  • Parametry
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac do łóżka 85x185 / 185x85 cm do spania

Materac 85x185 cm to wbrew pozorom bardzo popularny wymiar. Rynek meblowy jest bogaty i co nuż powstają nowe wzory i wymiary łóżek. To nic, w końcu mamy materac do każdego z nich, a jeśli nie widzisz takiego w naszej ofercie zapraszamy do kontaktu.

 

Materace dla dzieci 85x185 cm

 

Z tak dużej oferty materacy 85x185 cm odpowiednich dla dzieci, każdy rodzic ma możliwość wybrać model dostosowany stopniem twardości jak i konstrukcją. Dokonując wyboru zadbajmy o prawidłowe podparcie kręgosłupa, małego jak i większego dziecka. To jaki materac 85x185 cm wybierzemy, będzie miało wpływ na dalszy rozwój całego organizmu.

Zarówno materace 85x185 cm piankowe jak i materace sprężynowe są polecane dla dzieci. Jednak ostateczny wybór powinien być uzależniony od różnych czynników.

 

Jaki najlepszy materac dla dziecka 85x185 cm

 

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jakim powinniśmy się kierować jest wiek i waga dziecka, dla którego będzie materac 90x185 cm . Jest ważne, by brać pod uwagę takie parametry jak miękkość, wysokość i dodatkowe cechy poszczególnych surowców (antyalergiczność, antybakteryjność – istotne przy problemach skórnych, potliwości, itp.)

To czy wybierzemy materac piankowy czy materac sprężynowy i na jakiej konstrukcji, zależy również od tego na jak długo planujemy, aby materac spełniał swoją funkcje. Dodatkowym aspektem wyboru jest wysokość materaca 80x185 cm. Do niektórych łóżek potrzebne są materace niskie czyli Mini, albo materace o podwyższonej konstrukcji czyli Lux.

 

Warstwy na materacu 85x185 cm

 

Niezależnie czy zostanie wybrany model materaca piankowy czy materac sprężynowy możemy poprzez nałożenie dodatkowych warstw zmienić stopień twardości jak i podnieść komfort snu. Do zmiany twardości wykorzystywane są: pianki visco memory, pianki lateksowe, moletowe, a także profilowane pianki visco memory, kokos i trawa morska. Każda z tych warstw nadaje powierzchni inne odczucie, a zarazem i inne właściwości. Najczęściej wybierana pianka z wszystkich dostępnych to lateks. Jest odporny na wypracowanie, dobrze wentyluje środek materaca i wysoko podnosi komfort. Drugą pod względem wyboru jest pianka visco memory i profilowana visco memory. Są to surowce nadające miękkości, otulenia. Oddają też ciepło, co może być zbawienne dla osób odczuwających zimno. Dla utwardzenia powierzchni wybierane są naturalne maty kokosowe i trawa morska.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary rozmiary materacy - tylko do 26.09.2023