UWAGA: W dniach 5-16.07.2021 trwać będzie przerwa urlopowa - nie będziemy produkować materacy.
W czasie przerwy urlopowej będziemy dostępni i będziemy doradzać Państwu poprzez telefon, e-mail i czat w kwestii doboru materacy.
Zamówienia przyjęte i opłacone lub wybrane za pobraniem do 30.06.2021 będę zrealizowane przed ulropem. Późniejsze zamówienia będą realizowane od 19.07.2021.
Produkcja zostanie wznowiona 19.07.2021 wg KOLEJNOŚCI SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ
 • Kategorie
 • Parametry
 • Materac do łóżka 85x230 / 230x85 cm do spania

Do zakupu materaca 85x230 cm warto się wcześniej przygotować. Ogromna ilość modeli i wiele możliwości mogą nas przytłoczyć. Jeżeli pogubiłeś się w tym wszystkim, chętnie pomożemy. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

 

Nowa sypialnia lub pokój dla dziecka? Poszukujesz wygodnego materaca? Duża rozpiętość rozmiarów daje naszym klientom wiele możliwości aranżacji. Wśród materacy 85x230 cm dla dzieci znajdziesz zarówno materace piankowe jak i kieszeniowe. Do łóżka małżeńskiego polecamy materace 160x230 cm lub większe. Przestrzeń i swobodna zmiana pozycji są równie ważne jak komfortowa twardość powierzchni. W jaki sposób dobrać twardość materaca? Powinniśmy to zrobić według naszej wagi. To według niej podzieliliśmy materace na cztery kategorie.

 

Twardość materaca 85x230 cm a waga użytkownika

 

Ogólna zasada jest taka, że im cięższa osoba tym twardszy materac 85x230 cm jest jej dedykowany. Są oczywiście pewne odstępstwa, gdyż bardzo istotne są indywidualne preferencje użytkownika czy względy zdrowotne. Materace 90x230 cm dzielimy według poniższej skali:

 • materace miękkie dla wagi nie przekraczającej 60 kg

 • materace średnio twarde dla wagi w przedziale 60 – 100 kg

 • materace twarde dla ważących ponad 100 kg

 • materace bardzo twarde dla tych, których waga przekracza 120 kg

 

Odczucia twardości są bardzo subiektywne i należy mieć to na uwadze. Materac lateksowy na wkładzie sprężynowym będzie z pewnością odbierany jako twardszy i sztywniejszy, niż materac lateksowy o tej samej twardości, ale piankowy.

 

Wkład kieszeniowy – cechy charakterystyczne

 

Wkład sprężynowy kieszeniowy odznacza się dużą trwałością i odpornością na duże ciężary. Taki materac jest sprężysty i dobrze znosi intensywną eksploatację. Umieszczenie sprężyn w osobnych, materiałowych kieszonkach pozwala na ich samodzielną pracę. Materac kieszeniowy zyskuje wiele elastycznych puntów podparcia, dopasowuje się perfekcyjnie do kształtu sylwetki. Ugina się tylko w miejscu nacisku. Sprężyny kieszeniowe doskonale amortyzują wszelkie ruchy, zmiana pozycji nie jest odczuwalna. Wyróżniamy materace kieszeniowe:

 • standardowe, ze sprężynami wysokości 12 cm w ilości 262 szt/m2

 • lux, sprężyny podwyższone o 5 cm

 • mini, sprężyny skrócone o 6 cm

 • multipocket, o zwiększonej liczbie sprężyn w ilości 510 szt/m2

5% Rabatu na wszystkie materace po wpisaniu kodu rabacik5. Śpiesz się, promocja ograniczona czasowo.