• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 95x185 / 185x95 cm do spania

Niby nic takie 5 czy 10 cm, ale pod kątem szerokości materaca może to mieć duże znaczenie. Jeśli miejsce na to pozwala wybierz możliwie największy rozmiar materaca, przykładowo 95x185 cm. Większe łóżko to większa swoboda i lepszy komfort użytkowania.

 

Dobrze dobrany materac 95x185 cm to podstawa

 

Dokonując wyboru spośród tak wielu modeli materacy 95x185 cm, mamy większą szansę trafić na ten idealny. Aby dobrze wybrać należy zapoznać się z bogata ofertą.

Głównym wyznacznikiem podczas wyboru jest waga osób korzystających z materaca 95x185 cm. Przy jego wyborze bierzemy pod uwagę również przyzwyczajenia.

Możemy wybrać spośród materacy miękkich, materacy średnio twardych, twardych i bardzo twardych.

Każdy materac niezależnie od stopnia twardości czy konkretnego modelu będzie w pokrowcu kaszmirowym, który zwiększa uczucie komfortu. Jednocześnie nadaje miękkość i wrażenie luksusu.

 

Odpowiedni stopień twardości w wybranym materacu 95x185 cm

 

Materace podzieliliśmy według czterostopniowej skali. Wyróżniamy poniższe stopnie twardości:

 

  • materace miękkie z podwójna pianką visco memory, odpowiednie do wagi ok. 60 kg

  • materace średnio twarde z pianka HR, lateksem, pianka moletowaną, pianką visco, dedykowane osobom o wadze od 60 kg do 100 kg

  • materace twarde z warstwą maty kokosowej lub trawy morskiej dla osób od 100 kg do 120 kg

  • materace bardzo twarde z podwójną warstwą kokosu i końskiego włosia przeznaczone dla osób powyżej 120 kg

Inny materac 95x185 cm dla dwóch osób, a inny dla jednej

 

W materacach 100x185 cm rozróżniamy kilka konstrukcji sprężyn pocketowych. Podstawowa sprężyna ma 12 cm wysokości i jest użyta w modelach standardowych, gdzie mamy możliwość wyboru materacy od 17 cm do 23 cm wysokości. Następną w ofercie konstrukcją jest multipocket, gdzie liczba sprężyn jest podwojona w stosunku do standardowych (510 sztuk/m2). Stosowana w materacach dla osób o zwiększonej wadze lub materacu 90x185 cm podwójnym dla par. Wysokości tych modeli są identyczne jak w standardzie. Dodatkowo oferta została poszerzona o materace o obniżonych sprężynach czyli w wersji mini. Najniższy materac sprężynowy tej oferty ma 12 cm. Mamy także materace lux o podwyższonych sprężynach (o 5 cm), gdzie najwyższy ma 28 cm wysokości.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024