• Kategorie
  • Parametry
  • Bardzo twarde materace kieszeniowe multipocket 160x200 cm H4 H5

Bardzo twarde materace kieszeniowe 160x200 cm, szczególnie na konstrukcji multipocket, proponujemy osobom cięższym. Odpowiednie podparcie zapewni mata z końskiego włosie i/lub podwójna warstwa kokosu.

Dla osób o dużej wadze, przekraczającej 120 kg przygotowaliśmy w naszej ofercie materace o bardzo twardej powierzchni. Zachęcamy do wyboru materacy na konstrukcji pocketowej, które są odporne na duże obciążenia, trwałe i bardzo komfortowe. Połączenie tych dwóch właściwości czyli bardzo twardej warstwy wierzchniej oraz stabilnej, mocnej konstrukcji zapewni odpowiednie wsparcie nawet bardzo ciężkiej sylwetki. Taki materac dobrze podeprze kręgosłup, ramiona oraz biodra, dopasuje się do kształtu ciała.

Kieszeniowy materac 160x200 cm bardzo twardy – rdzeń materaca

Materac kieszeniowy posiada rdzeń wykonany ze sprężyn w kształcie walca. Sprężyny są umieszczone w osobnych kieszonkach, pracują niezależnie od siebie i uginają się tylko w miejscu nacisku. Kieszonki są z jednej strony ze sobą zszyte a z drugiej sklejone. Takie rozwiązanie gwarantuje elastyczność punktową materaca. Liczba sprężyn wynosi 262 szt./m2, materac łatwo dopasowuje się do ciała, optymalnie podpiera kręgosłup. Materac posiada również dobrą amortyzację. Niweluje efekt falowania, gdy na materacu śpią dwie osoby. Ta lżejsza nie stacza się w kierunku tej cięższej. Zapewnia to spokojny, nieprzerwany sen obojgu śpiącym na materacu.

Materac multipocket 160x200 cm bardzo twardy z podwójną warstwą kokosową

Bardzo twarda powierzchnia uzyskiwana jest poprzez zastosowanie podwójnej warstwy kokosowej a w niektórych modelach również warstwy końskiego włosia. Warstwa kokosowa uzyskiwana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są twarde, sztywne i bogate w sole mineralne. Sole mineralne chronią wnętrze owocu przed szkodliwymi drobnoustrojami jak bakterie, grzyby, pleśnie. Taką samą właściwość posiada mata kokosowa. Jest antyalergiczna i antybakteryjna. Warstwa kokosowa poddana jest procesowi lateksowania, dzięki temu jest odporna na szkodliwe działanie wilgoci. Końskie włosie stosowane jest jako dodatkowa warstwa wzmacniająca i stabilizująca konstrukcję. Nie występuje w materacu samodzielnie. Jest poddane procesowi oczyszczania z odzwierzęcych biokomponentów by nie uczulać. Końskie włosie ma właściwości higroskopijne, wchłania nadmiar wilgoci i szybko oddaje do otoczenia.

Materace kieszeniowe 160x200 bardzo twarde są dwustronne. Obie strony nadają się do użytku co wydłuża żywotność materaca. Kombinacja twardości jest mocno zróżnicowana.

Materac obustronnie bardzo twardy to materac Osaka 160x200. Ma 19 cm wysokości i po obu stronach podwójną warstwę kokosu i końskiego włosia. Materac Amir 160x200 to materac twardy/ bardzo twardy. Ma 19 cm wysokości, po stronie twardej warstwę kokosową lub warstwę trawy morskiej a po stronie bardzo twardej podwójną warstwę kokosową i warstwę końskiego włosia.

Materace średnio twarde/ bardzo twarde:

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 29.02.2024