• Kategorie
  • Parametry
  • Bardzo twarde materace kieszeniowe multipocket 180x200 cm H4 H5

Bardzo twarde materace kieszeniowe multipocket 180x200 cm to materace zawierające w sobie takie naturalne surowce jak mata końskiego włosia i/lub podwójny kokos. Są antyalergiczne i zapewnią odpowiednie podparcie Twojego ciała.

Bardzo twarda powierzchnia snu polecana jest osobom, których waga przekracza 120 kg. Takie osoby wymagają solidnej podstawy materaca czyli rdzenia kieszeniowego oraz mocnej sztywnej warstwy zewnętrznej. Doskonale sprawdzą się tutaj materace kieszeniowe 180x200 cm bardzo twarde.

Kieszeniowe materace bardzo twarde 180x200 cm – budowa rdzenia

Kieszeniowa budowa materaca gwarantuje wysoką trwałość i odporność na duże obciążenia. Wkład kieszeniowy wykonany jest z cylindrycznych sprężyn w ilości 262 szt./m2. Sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach, które są ze sobą z jednej strony zszyte a z drugiej sklejone. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprężyny uginają się tylko w miejscu nacisku gwarantując elastyczność punktową powierzchni, pracują cicho. Elastyczność punktowa gwarantuje doskonałe podparcie kręgosłupa. Sprawia również, że jeżeli na materacu śpią dwie osoby, nie wybudzają się one wzajemnie przy zmianie pozycji. Elastyczność punktowa niweluje efekt falowania, osoba lżejsza nie zsuwa się w kierunku tej cięższej. Materace kieszeniowe 180x200 bardzo twarde posiadają aż trzy warianty wysokości w ramach każdego modelu. Wszystko dzięki różnym wysokościom sprężyn. W wersji standardowej mają one 12 cm wysokości, w wersji mini zostały skrócone o połowę i mają tylko 6 cm wysokości natomiast w wersji lux zostały wydłużone o 5 cm i mają 17 cm wysokości.

Kokos i końskie włosie – surowce zastosowane w materacach multipocket 180x200 cm bardzo twardych

Podstawą uzyskania bardzo twardej powierzchni materaca jest zastosowanie podwójnej warstwy kokosowej i w niektórych modelach dodatkowo warstwy końskiego włosia. Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są sztywne, twarde, mają brązowy kolor i są bogate w sole mineralne, które naturalnie chronią owoc kokosu przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów. Te cechy „dziedziczy” mata kokosowa, która ma właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, nie uczula, jest bezpieczna dla alergików. Mata kokosowa jest odporna na wilgoć, wchłania jej nadmiar i szybko odparowuję. Cechę tą docenią osoby z nadmierną potliwością. Podobne właściwości posiada końskie włosie. Stabilizuje i usztywnia ono konstrukcję materaca kieszeniowego 180x200 cm bardzo twardego. Jest antybakteryjne, poddane procesowi oczyszczania z odzwierzęcych biokomponentów. Nie uczula. Ma właściwości higroskopijne, wchłania nadmiar wilgoci i oddaje do otoczenia.

Materace kieszeniowe 180x200 średnio twarde/ bardzo twarde:

Tak nietypowa kombinacja twardości znajduje zastosowanie w sypialniach gościnnych. Dzięki niej możemy w komfortowych warunkach ugościć zarówno osoby o średniej wadze jak i te cięższe. Często wybierane są również przez osoby z napadowymi bólami kręgosłupa. W gorszych momentach mogą oni użyć strony bardzo twardej, w tych lepszych – średnio twardych.

Oczywiście to nie jedyna kombinacja twardości w materacach kieszeniowych 180x200 cm bardzo twardych. Polecamy również materac Amir 180x200 o wysokości 19 cm, wykonany z kokosu lub trawy morskiej po stronie twardej oraz z podwójnej warstwy kokosowej i końskiego włosia po stronie bardzo twardej czyli model twardy/ bardzo twardy oraz obustronnie bardzo twardy materac Osaka 180x200 o wysokości 19 cm, z podwójnym kokosem i końskim włosiem po obu stronach.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.02.2024