• Kategorie
  • Parametry
  • Bardzo twarde materace kieszeniowe multipocket 90x200 cm H4 H5

Materac multipocket bardzo twardy powinien być transportowany na płasko, tylko taki transport gwarantuje mocny materac. U nas masz gwarancję takiej dostawy. Stronę bardzo twardą materaca 90x200 cm tworzy połączenie kokosu i końskiego włosia.

Jeżeli zastanawiasz się co oznacza określenie materace kieszeniowe lub materace pocketowe wyjaśniamy, że nazwa ta pochodzi od typu rdzenia materaca. Poza materacami piankowymi i lateksowymi nasza oferta obejmuje również materace z wkładem sprężynowym. Czym różni się wkład pocketowy od znanego od dawna wkładu bonellowego?

Co to są materace kieszeniowe bardzo twarde 90x200 cm?

Materace kieszeniowe to nazwa określająca typ budowy wewnętrznej, natomiast określenie bardzo twarde dotyczy wierzchniej warstwy materaca.

Wkład pocketowy (kieszeniowy) wykonany jest z cylindrycznych sprężyn, które umieszczone są w materiałowych kieszonkach. Pracują więc niezależnie od siebie, samodzielnie. Kieszonki są ze sobą z jednej strony sklejone a z drugiej zszyte co zapewnia stabilność konstrukcji. Rdzeń materaca kieszeniowego 90x200 cm bardzo twardego nadaje mu dużą elastyczność punktową. Materac doskonale wspiera całą sylwetkę, dopasowując się do jej kształtu. Zawdzięcza to dużej ilości sprężyn wynoszącej 262 szt./m2. Konstrukcja pocketowa jest trwała i odporna na obciążenia. Istnieje również dodatkowy podział materacy ze względu na wysokość sprężyn. W ramach każdego modelu mamy do wybory trzy różne wysokości:

  • wersję standardową – wysokość sprężyn wynosi 12 cm
  • wersję mini – sprężyny są skrócone o połowę i mają tylko 6 cm
  • wersję lux – sprężyny zostały wydłużone o 5 cm i ich wysokość wynosi 17 cm

Wersja lux jest mniej sztywna i mniej twarda w porównaniu do dwóch pozostałych. Zróżnicowanie wysokości pozwala na dopasowanie materaca do warunków i możliwości przestrzennych. Niskie materace znajdują często miejsce w łóżkach dziecięcych czy miejscach o ograniczonej wysokości (jak na przykład kabina samochodu ciężarowego), gdzie do tej pory jedyną opcją był zakup niskiego materaca piankowego.

Stopień bardzo twardy materaca uzyskujemy poprzez zastosowanie podwójnej warstwy kokosowej a w niektórych modelach dodatkowo warstwy końskiego włosia.

Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Łupiny są sztywne, twarde, odporne na wilgoć i bogate w sole mineralne, które chronią kokos przed atakami bakterii, grzybów i pleśni. Dzięki temu materac kokosowy posiada właściwości antybakteryjne, antyalergiczne i jest bezpiecznych dla alergików. Szybko pochłania wilgoć i oddaje ją do otoczenia, niweluje nieprzyjemny zapach potu. Warstwa kokosowa często jest dodatkowo wzmacniana warstwą końskiego włosia. Końskie włosie pozyskiwane jest z grzywy lub ogona. Jest poddane procesowi oczyszczania z wszystkich biokomponentów by nie uczulać.

Materac kieszeniowy 90x200 cm bardzo twardy jest dedykowany osobom o wadze przekraczającej nawet 120 kg.

Bardzo twarde materace multipocket 90x200 cm

Wszystkie nasze materace kieszeniowe 90x200 cm bardzo twarde są dwustronne. Oznacza to, że możemy użytkować obie strony. Dzięki temu materac posłuży nam znacznie dłużej. Umożliwia nam to również wypróbowanie dwóch różnych twardości i dobranie tej najbardziej optymalnej. Poszczególne modele mają zróżnicowane kombinacje. Poniżej lista dostępnych opcji.

Materac obustronnie bardzo twardy to materac Osaka 90x200. Jego wysokość wynosi 19 cm. Po jego obu stronach występuje podwójna warstwa kokosowa oraz warstwa końskiego włosia. Materac jest bardzo sztywny i twardy. Kolejnym modelem jest materac Amir 90x200 – twardy/ bardzo twardy, o wysokości 9 cm. Materac ma po stronie twardej warstwę kokosową a po stronie bardzo twardej podwójną warstwę kokosową oraz warstwę końskiego włosia. Materace o wartości średnio twardej/ bardzo twardej to:

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024