Materac z wkładem sprężynowym to wygodny i trwały produkt. Szczególnie jeżeli rdzeń materaca stanowi konstrukcja kieszeniowa (pocketowa). Wykonana jest ze sprężyn w kształcie walca, umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Kieszonki są ze sobą z jednej strony zszyte a z drugiej sklejone, ale sprężyny nie są ze sobą połączone i pracują niezależnie. Taki sposób łączenia gwarantuje elastyczność punktową czyli idealne podparcie sylwetki i dopasowanie do wszystkich krzywizn ciała. Materace kieszeniowe 80x200 cm twarde są trwałe i odporne na duże ciężary. Wśród nich posiadamy dodatkowy podział ze względu na wysokość sprężyn. W wersji podstawowej mają one 12 cm wysokości, w wersji lux zostały podwyższone o 5 cm a w wersji mini skrócone o 6 cm.

Dla kogo materace kieszeniowe 80x200 cm twarde

Tradycyjny podział naszych materacy to podział według twardości oraz przypisanych do nich przedziałów wagowych. Interesująca nas twardość czyli materace twarde dedykowane są osobom o wadze powyżej 100 kg. Pozostały podział przedstawia się tak:

Wróćmy jednak do materacy twardych. Ich wierzchnią warstwę stanowi mata kokosowa lub mata z trawy morskiej czyli surowce utwardzające i usztywniające powierzchnię. Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są bogate w sole mineralne, chroniące owoc przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów i pleśni, zabezpieczają go przed ich wnikaniem do wewnątrz owocu. Te same właściwości posiada również warstwa kokosowa. Jest odporna na wilgoć, antybakteryjna i antyalergiczna. To surowiec w 100% naturalny, podobnie jak trawa morska. Trawa morska to kilka gatunków alg rosnących u nadmorskich wybrzeży. Jest bogata w pierwiastek jod, który pełni istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy oraz prawidłowym rozwoju komórkowym u dzieci. Wraz z trawą morską trafia on w minimalnych ilościach do materaca. Przez krótki czas w niewielkich ilościach się z niego ulatnia ułatwiając swobodne oddychanie astmatykom i alergikom.

Zarówno mata kokosowa jak i mata z trawy morskiej dobrze wchłaniają i odprowadzają wilgoć, co zapobiega rozwojowi bakterii czy roztoczy.

Osoby ciężkie mają zapewnione stabilne podparcie kręgosłupa, sympatycy twardych powierzchni będą się czuć komfortowo.

Twarde materace do łóżka

Oferujemy materace twarde dwustronne z jedną stroną średnio twardą i drugą twardą:

Wszędzie możemy zamiast kokosu wybrać warstwę trawy morskiej. W ofercie również model miękki/ twardy czyli materac Marti 80x200. Ma 22 cm wysokości i ma po stronie miękkiej podwójną warstwę pianki Visco Memory a po stronie twardej warstwę kokosową lub warstwę trawy morskiej.

Materac obustronnie twardy to materac Togo 80x200 z kokosem po obu stronach. Materac Togo ma 18 cm wysokości. Materac twardy/bardzo twardy czyli materac Amir 80x200 ma po jednej stronie kokos lub trawę morską, po stronie bardzo twardej ma podwójną warstwę kokosową oraz końskie włosie.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga: