• Kategorie
  • Parametry
  • Miękkie materace kieszeniowe multipocket 180x200 cm H1 H2

Wybierz jeden z naszych miękkich materacy kieszeniowych multipocket 180x200 cm i ciesz się wygodą odpoczynku. Oferujemy bogaty wybór materacy z podwójną pianką Visco Memory, która zapewni odpowiednią miękkość dla Twojego ciała.

Konstrukcja kieszeniowa zwana również pocketową to trwały i komfortowy rdzeń materaca. Ma wiele istotnych właściwości, przede wszystkim elastyczność punktową, wysoką odporność na obciążenia i trwałość. Materac kieszeniowy jest szczególnie doceniany przez pary, ponieważ nie występuje na nim efekt falowania, osoba lżejsza nie zsuwa się w kierunku tej cięższej. Materace kieszeniowe 180x200 cm miękkie są kierowane do osób, których waga nie przekracza 60 kg.

Kieszeniowy materac 180x200 miękki – budowa wewnętrzna

Wkład kieszeniowy wykonany jest z cylindrycznych sprężyn umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Kieszonki są z jednej strony ze sobą zszyte a z drugiej sklejone. Materace występują w 3 wariantach. Każdy model może mieć sprężyny w standardowej wysokości wynoszącej 12 cm lub w wersji mini (sprężyny obniżone o połowę, o wysokości 6 cm) i lux (sprężyny o wysokości 17 cm, wydłużone od standardowych o 5 cm). Sprężyny w ilości 262 szt./m2 pracują niezależnie od siebie, uginają się tylko w miejscu nacisku. Dzięki temu materac posiada wspomnianą wyżej elastyczność punktową a wszelkie ruchy są amortyzowane. Sylwetka jest dobrze wsparta na całej długości. Efekt ten potęgują jeszcze właściwości zastosowanej w celu uzyskania miękkiej powierzchni, podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory.

Materac multipocket 180x200 cm miękki – warstwa wierzchnia

Pianka Visco Memory to wyjątkowy surowiec nadający powierzchni dużą miękkość, gdy zastosujemy ją w podwójnej warstwie. Pianka jest początkowo sztywna i twarda natomiast po ogrzaniu mięknie i staje się plastyczna. Ciało delikatnie się w niej zatapia. Pianka niweluje wszelkie uciski, podpierając sylwetkę na całej długości. Ułatwia swobodne krążenie krwi, relaksuje i rozluźnia mięśnie, zmniejsza napięcie. Jest polecana przy bólach kręgosłupa, sztywności karku. Jest to surowiec polecany w łóżkach osób długo leżących. Zmniejsza ryzyko występowania bolesnych odleżyn (choć w cięższych przypadkach należy zakupić profesjonalny materace przeciwodleżynowy). Nie uczula i jest bezpieczna dla alergików. Nie gromadzi się w niej wilgoć, nie namnażają roztocza, bakterie, grzyby i pleśnie. Jest przewiewna. Podwójna warstwa pianki Visco Memory to stały element materacy miękkich.

Wszystkie materace kieszeniowe 180x200 cm miękkie są dwustronne:

  • materac Rima 180x200 – wysokość 21 cm, miękki/ średnio twardy, podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco memory i pianka wysokoelastyczna HR
  • materac Kano 180x200 – wysokość 23 cm, miękki/ średnio twardy, podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco memory i lateks
  • materac Marti 180x200 – wysokość 22 cm, miękki/ twardy, podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory i kokos

Dwustronność materaca wydłuża jego żywotność, dzięki regularnemu obracaniu na dłużej pozostaje w dobrej formie.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024