• Kategorie
  • Parametry
  • Twarde materace kieszeniowe multipocket 100x200 cm H3 H4

Zakup nowego materac bywa trudny ale z naszą ofertą i opisem materacy jesteś w stanie wybrać idealny materac multipocket 100x200 cm o powierzchni H3 czyli twardej. Mocna sprężyna, pianka HR to podstawa a twarde wykończenie zapewni kokos albo trawa morska.

Osoby o większej wadze powinny zakupić materac wytrzymały i odporny na obciążenia. Dla wagi przekraczającej 100 kg polecamy materace kieszeniowe 100x200 cm twarde. Odpowiednia konstrukcja gwarantuje stabilność a dobrze dobrane materiały wierzchnie komfort i wygodny sen. Nasza oferta obejmuje dwustronne materace, w różnych kombinacjach twardości. Dzięki dwustronności materace nie zużywają się szybko i użytkownik ma możliwość przetestowania różnych twardości.

Co to jest materac kieszeniowy 100x200 cm twardy?

Rdzeń materaca wykonany z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w materiałowych kieszonkach gwarantuje elastyczność punktową materaca kieszeniowego. Materace pocketowe uginają się tylko w miejscu nacisku, sprężyny nie są ze sobą połączone, pracują niezależnie. Materac dobrze dopasowuje się do kształtu sylwetki, optymalnie podpiera kręgosłup, biodra i ramiona. Kieszonki, w których umieszczone są sprężyny, są ze sobą z jednej strony zszyte a z drugiej sklejone. Ilość sprężyn wynosi 262 szt./m2, wysokość każdego modelu uzależniona jest od wysokości zastosowanej sprężyny. Do wyboru są trzy opcje. W wersji standardowej sprężyny mają 12 cm wysokości, w wersji mini tylko 6 cm (doskonałe dla dzieci, kierowców ciężarówek czy w miejscach o ograniczonej wysokości), w wersji lux sprężyny mają aż 17 cm wysokości (materac traci na twardości, jest miększy i bardziej elastyczny). Rdzeń materaca wpływa na jego trwałość, o jego wygodzie stanowi głównie warstwa zewnętrzna. W materacu kieszeniowym 100x200 cm twardym jest to albo warstwa kokosowa albo warstwa z trawy morskiej.

Materace twarde na konstrukcji multipocket 100x200 cm

Warstwę twardą uzyskujemy poprzez zastosowanie maty kokosowej albo alternatywnie maty z trawy morskiej. I jedna i druga warstwa usztywniają materac, stabilizują całą konstrukcję i nadają jej twarde podłoże, dobrze podtrzymujące ciężką sylwetkę. Materace kokosowe wykonane są z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna te zawierają dużą ilość soli mineralnych, naturalnie chroniących wnętrze owocu przed wnikaniem chorobotwórczych drobnoustrojów. Tą samą właściwość posiada także mata kokosowa. Dzięki niej materac kieszeniowy 100x200 cm twardy jest antybakteryjny, nie namnażają się w nim bakterie, grzyby i pleśnie. Materace kokosowe są odporne na wilgoć, szybko ją wchłaniają i oddają do otoczenia, niwelują nieprzyjemny zapach potu. Równie odporne na wilgoć są materace z trawą morską. Trawa morska to kilka gatunków alg morskich rosnących u wybrzeży nadmorskich. Są bogate w pierwiastek jod, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy oraz właściwego rozwoju komórek u dzieci. Jod trafia w minimalnych ilościach wraz z trawą morską do materaca i stopniowo się z niego ulatnia (działając pozytywnie na osoby z alergiami czy astmą). Materace z trawą morską i kokosowe wykonane są z naturalnych surowców, nie uczulają.

Materace kieszeniowe 100x200 cm twarde są dwustronne, w różnych kombinacjach twardości. Materac obustronnie twardy, z warstwą kokosową po obu stronach to materac Togo 100x200 (występuje również w wersji z kokosem po jednej stronie i trawą morską po drugiej), o wysokości 18 cm. Materac twardy/ bardzo twardy to materac Amir 100x200. Po stronie twardej ma warstwę kokosową lub warstwę trawy morskiej, po stronie bardzo twardej występuje podwójna warstwa kokosowa i warstwa końskiego włosia. Materac Amir ma 19 cm wysokości. Materac Marti 100x200 to materac miękki/ twardy o wysokości 22 cm. Po stronie miękkiej ma podwójną warstwę pianki termoelastycznej Visco Memory a po stronie twardej warstwę kokosową lub z trawy morskiej. Najliczniejszą grupę stanowią materace średnio twarde/ twarde:

Materace twarde to jedna z kategorii twardości z czterostopniowej skali. Pozostałe to: materace miękkie, materace średnio twarde i materac bardzo twarde. Materace kieszeniowe 100x200 cm twarde zapewniają komfort osobom ciężkim, doceniają je również osoby gustujące w sztywnym podłożu.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.12.2023