• Kategorie
  • Parametry
  • Twarde materace kieszeniowe multipocket 120x200 cm H3 H4

Produkujemy materace w kaszmirowym pokrowcu, zadbaj o swoje zdrowie i wybierz materac 120x200 na konstrukcji multipocket. Ty kupujesz a my wysyłamy gotowy materac w 2 dni. Czekamy na Twoje zamówienie!

Kieszeniowa konstrukcja materaca wykonana jest ze sprężyn w kształcie walca, z wysokiej jakości drutu. Sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach, które są ze sobą zszyte a z drugiej sklejone. Ilość sprężyn wynosi 262 szt./m2. Niezależna praca dużej ilości sprężyn gwarantuje powierzchnię punktową materaca. Dzięki temu dopasowuje się on do kształtu sylwetki, doskonale wspiera kręgosłup, ramiona i biodra. Materac ugina się tylko w miejscu nacisku, amortyzuje ruchy, dzięki temu dzieląc z kimś łóżko nie wybudzamy się wzajemnie. Sprężyny różnią się wysokością w ramach każdego modelu, tzn. że każdy materac występuje w trzech wersjach: w wersji podstawowej wysokość sprężyn wynosi 12 cm, w wersji mini sprężyny zostały skrócone o połowę i ich wysokość to tylko 6 cm, w wersji lux sprężyny mają 17 cm, czyli są dłuższe od standardowych o 5 cm. Materac kieszeniowy 120x200 cm twardy w wersji lux jest miększy od pozostałych i bardziej sprężysty. Bierzmy to pod uwagę przy wyborze modelu materaca.

Kieszeniowe materace 120x200 cm twarde

Wszystkie oferowane przez nas materace niezależnie od twardości są dwustronne. Obie ich strony nadają się do użytkowania. Dzięki temu mamy możliwość przetestowania dwóch różnych twardości i nasz materac dłużej posłuży nam w doskonałej formie.

Do wyboru mamy materac obustronnie twardy czyli materac Togo 120x200 z kokosem po obu stronach lub z kokosem po jednej stronie i trawą morską po drugiej. Materac ma 18 cm wysokości. Dla cięższych osób równie dobrym wyborem będzie zakup materaca Amir 120x200 (twardy/ bardzo twardy). Ma 19 cm wysokości, po jednej stronie – twardej – ma pojedynczą warstwę kokosu lub trawy morskiej, natomiast po drugiej – bardzo twardej – podwójną warstwę kokosową i końskie włosie.

Wśród materacy twardych najliczniejszą grupę stanowią materace średnio twarde/ twarde czyli:

We wszystkich modelach materacy kieszeniowych 120x200 cm twardych zamiast kokosu może być wykorzystana warstwa trawy morskiej.

Z czego wykonane są materace multipocket 120x200 cm twarde?

Budowę wkładu kieszeniowego wyjaśniliśmy wyżej. By wierzchnia warstwa była twarda niezbędne jest zastosowanie maty kokosowej lub maty z trawy morskiej.

Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są sztywne i twarde. Mata kokosowa ma właściwości antyalergiczne, antybakteryjne, nie namnażają się w niej grzyby i pleśń, nie gromadzą roztocza. Tą właściwość mata koksowa zawdzięcza dużej ilości soli mineralnych w łupinie orzecha, których rolą jest ochrona owocu przed chorobotwórczymi mikroorganizmami. Warstwa kokosowa jest odporna na wilgoć, wchłania jej nadmiar i szynko oddaje do otoczenia, niweluje również nieprzyjemny zapach potu. Podobnie jak trawa morska.

Trawa morska to kilka gatunków alg morskich, rosnących na nadmorskich wybrzeżach. Jest bogata w jod, pierwiastek niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy i rozwoju komórek u dzieci. Jod wraz z trawą morską trafia do materaca i jest z niego (w niewielkich ilościach) stopniowo uwalniany, wspierając oddychanie u alergików czy astmatyków.

Materace kieszeniowe 120x200 cm twarde gwarantują dobre podparcie dla ciężkich osób sprawiając, że wygodnie się wysypiają a ryzyko występowania bólu kręgosłupa jest zminimalizowane.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024