• Kategorie
  • Parametry
  • Twarde materace kieszeniowe multipocket 180x200 cm H3 H4

Lubisz spać na twardej powierzchni? Wybierz jeden z twardych materacy kieszeniowych multipocket 180x200 cm. Kokos lub trawa morska zapewni odpowiednie podparcie Twojego ciała oraz błogi, niczym nie zakłócony sen.

Kieszeniowa budowa materaca charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na duże obciążenia. Materace kieszeniowe 180x200 cm twarde zagwarantują komfortowy sen zarówno nastolatkom oraz osobom dorosłym, osobom śpiącym w pojedynkę jak i tym, które dzielą materac z partnerem. Materac kieszeniowy 180x200 cm twardy posiada wiele pozytywnych cech.

Kieszeniowe materace 180x200 cm twarde – budowa rdzenia materaca

Materace kieszeniowe 180x200 cm twarde zbudowane są ze sprężyn w kształcie walca, w ilości 262 szt./m2. Sprężyny mają 12 cm wysokości w standardowej wersji. Każdy oferowany model występuje również w wersji mini ( sprężyny są skrócone o połowę i mają tylko 6 cm wysokości) oraz w wersji lux (sprężyny wydłużone o 5 cm i mają 17 cm wysokości). Wersja lux materaca jest bardziej sprężysta i miększa od pozostałej, o czym należy pamiętać podczas wyboru materaca kieszeniowego 180x200 cm twardego. Sprężyny wykonane są z mocnego drutu i umieszczone w materiałowych kieszonkach. Kieszonki są ze sobą z jednej strony zszyte a z drugiej sklejone. Sprężyny nie są ze sobą połączone, pracują niezależnie, uginają się tylko w miejscu nacisku. Cała kieszeniowa konstrukcja pracuje cicho i zapewnia elastyczność punktową powierzchni materaca. Sylwetka jest dobrze podparta, zarówno kręgosłup jak i ramiona czy biodra. Wygodne ułożenie ciała, stabilne podparcie, trwałość to istotne cechy wpływające na nasze zadowolenie i wygodny wypoczynek.

Kokos i trawa morska- surowce wykorzystane w warstwie zewnętrznej materaca multipocket 180x200 cm twardego

Materace kieszeniowe 180x200 cm twarde posiadają warstwę zewnętrzną wykonaną z maty kokosowej lub z warstwy trawy morskiej. Mata kokosowa uzyskiwana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są sztywne i twarde, bogate w sole mineralne, które w naturalny sposób chronią wnętrze owocu przed wnikaniem chorobotwórczych mikroorganizmów jak bakterie, pleśnie, grzyby. Takie same właściwości posiada później mata kokosowa, jest antybakteryjna i antyalergiczna. Nie uczula i jest bezpieczna dla alergików. Mata kokosowa dobrze wchłania nadmiar wilgoci i szybko odparowuje ją do otoczenia.

Alternatywnym surowcem jest mata wykonana z trawy morskiej. Trawa morska to kilka gatunków alg morskich, rosnących na nadmorskich wybrzeżach. Jest bogata w jod, czyli pierwiastek odpowiadający za prawidłową pracę tarczycy oraz mający wpływ na rozwój komórkowy dzieci. Wraz z trawą trafia on w minimalnych ilościach do materaca i stopniowo się z niego ulatnia, wpływając pozytywnie na samopoczucie alergików czy astmatyków.

Materace kieszeniowe 180x200 cm twarde/średnio twarde:

  • materac Raja 180x200 – wysokość 18 cm, wykonany z pianki wysokoelastycznej HR i kokosu (lub trawy morskiej)
  • materac Hinti 180x200 – wysokość 20 cm, wykonany z pianki termoelastycznej Visco Memory i kokosu (lub trawy morskiej)
  • materac Jamala 180x200 – wysokość 20 cm, wykonany lateksu i kokosu (lub trawy morskiej)
  • materac Aisza 180x200 – wysokość 22 cm, wykonany z pianki Visco Memory i lateksu oraz kokosu (lub trawy morskiej)

Poza tą grupą oferujemy jeszcze materace miękkie/ średnio twarde jak materac Marti 180x200 o wysokości 22 cm, wykonany z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory i kokosu (lub trawy morskiej) oraz materac obustronnie twardy czyli materac Togo 180x200 o wysokości 18 cm z kokosem po obu stronach lub z kokosem po jednej stronie i trawą morska po drugiej.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024