• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 100x235 / 235x100 cm do spania

Sen to podstawowa potrzeba każdego z nas. Kup materac 100x235 cm, który pozwoli Ci na przyjemny odpoczynek i relaks w odpowiednich warunkach. Zadbaj o swój kręgosłup i sylwetkę wybierając warstwy, które odpowiednią je podeprą.

Dzięki fachowej pomocy naszych konsultantów, nawet osoba zupełnie nie znająca się na materacach 100x235 cm i nie orientująca w tym temacie, zostanie właścicielem wygodnego modelu. Duża liczba rozmiarów, zróżnicowane warstwy zewnętrzne, dwa typy materacy... Daje to wiele możliwości, może jednak równocześnie powodować mętlik w głowie kupującego. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

 

Czynniki decydujące o konkretnym modelu materaca 100x235 cm

 

Waga ciała to podstawowy parametr, o który zapyta nas konsultant. Dzięki niemu bowiem, wstępnie określi twardość materaca 100x235 cm. Bez problemu zrobimy to również samodzielnie, dzięki czterem kategoriom i przypisanych do nich wagom. Poniżej skala twardości materacy:

Mając już określoną twardość materaca 105x235 cm możemy przejść do kolejnego etapu, czyli zdecydować o tym, czy materac będzie piankowy czy sprężynowy. Ten pierwszy polecamy rozważać w przypadku zakupu  materaca 95x235 cm dla dziecka lub dla osoby lekkiej, ważącej nie więcej jak 60 kg. Materace piankowe są mniej odporne na intensywną eksploatację i duże ciężary niż materace pocketowe.

Materac piankowy 100x235 cm a materac sprężynowy

 

Materace piankowe które posiadamy w ofercie wykonane są z pianki wysokoelastycznej HR. Pianka ta cechuje się zwiększoną gęstością wynoszącą 35 kg/m3. Jest sprężysta, odporna na wygniatanie. Ma porowatą strukturę, jest przewiewna. Materace piankowe mają właściwości antyalergiczne, nie gromadzą kurzu i roztoczy, nie namnażają się w nich chorobotwórcze drobnoustroje, bakterie i grzyby.

Materace pocketowe zbudowane są z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w osobnych kieszonkach. Mają dużą elastyczność punktową, amortyzują wszelkie ruchy. Materace kieszeniowe są trwałe i doskonale podpierają kręgosłup, dopasowują się do kształtów sylwetki, uginając się w miejscu, na które działa nacisk.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.02.2024