UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone* lub wybrane za pobraniem do 29.06.2022 do godz. 16:00 będą realizowane do 01.07.2022
Zamówienia złożone po tym terminie będą realizowane od 11 lipca po przerwie urlopowej (4-8.07.2022)
* tzn. do godz. 16:00 środki muszą zostać zaksięgowane na naszym koncie, zapłacone online lub wybrana forma płatności za pobraniem
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 95x235 / 235x95 cm do spania

Superkomfortowy i funkcjonalny materac 95x235 cm kupisz u nas wybierając spośród bogatej oferty. Posiadamy materace piankowe i kieszeniowe, od miękkich H1 po bardzo twarde H4, z lateksem, kokosem, trawą morską lub pianką visco i wieloma innymi wariantami.

Nowa sypialnia lub pokój dla dziecka? Poszukujesz wygodnego materaca? Duża rozpiętość rozmiarów daje naszym klientom wiele możliwości aranżacji. Wśród materacy 95x235 cm dla dzieci znajdziesz zarówno materace piankowe jak i kieszeniowe. Do łóżka małżeńskiego polecamy materace 95x235 cm lub większe. Przestrzeń i swobodna zmiana pozycji są równie ważne jak komfortowa twardość powierzchni. W jaki sposób dobrać twardość materaca? Powinniśmy to zrobić według naszej wagi. To według niej podzieliliśmy materace na cztery kategorie.

Twardość materaca 95x235 cm a waga użytkownika

 

Ogólna zasada jest taka, że im cięższa osoba tym twardszy materac 100x235 cm jest jej dedykowany. Są oczywiście pewne odstępstwa, gdyż bardzo istotne są indywidualne preferencje użytkownika czy względy zdrowotne. Materace 90x235 cm dzielimy według poniższej skali:

Odczucia twardości są bardzo subiektywne i należy mieć to na uwadze. Materac lateksowy na wkładzie sprężynowym będzie z pewnością odbierany jako twardszy i sztywniejszy, niż materac lateksowy o tej samej twardości, ale piankowy.

 

Wkład kieszeniowy – cechy charakterystyczne

 

Wkład sprężynowy kieszeniowy odznacza się dużą trwałością i odpornością na duże ciężary. Taki materac jest sprężysty i dobrze znosi intensywną eksploatację. Umieszczenie sprężyn w osobnych, materiałowych kieszonkach pozwala na ich samodzielną pracę. Materac kieszeniowy zyskuje wiele elastycznych puntów podparcia, dopasowuje się perfekcyjnie do kształtu sylwetki. Ugina się tylko w miejscu nacisku. Sprężyny kieszeniowe doskonale amortyzują wszelkie ruchy, zmiana pozycji nie jest odczuwalna. Wyróżniamy materace kieszeniowe:

  • standardowe, ze sprężynami wysokości 12 cm w ilości 262 szt/m2

  • lux, sprężyny podwyższone o 5 cm

  • mini, sprężyny skrócone o 6 cm

  • multipocket, o zwiększonej liczbie sprężyn w ilości 510 szt/m2

5% Rabatu na wszystkie materace po wpisaniu kodu rabacik5. Śpiesz się, promocja ograniczona czasowo.