• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 160x235 / 235x160 cm do spania

Materac 160x235 cm ma optymalny wymiar dla pary. Komfortowo się na nim ułożą, będą blisko siebie przy jednoczesnym zachowaniu potrzebnej przestrzeni. Parom polecamy materace sprężynowe. Będą trwalsze i dłużej posłużą w niezmienionym stanie.

Dodatkiem do każdego modelu materaca 160x235 cm jest pokrowiec kaszmirowy wykonany z wełny kóz kaszmirskich. W odpowiedni sposób pozyskiwana wełna nadaje miękkości całemu pokrowcowi. Estetycznie wykonany i elegancko wyglądający pokrowiec o zwiększonej gęstości materiału nada materacowi 160x235 cm luksusowego charakteru, takiego, na którym będziemy chcieć odpoczywać.

Pokrowiec kaszmirowy dzięki wszytej siatce wentylującej zapewnia lepszy przepływ powietrza. A zamek wszyty z dwóch sąsiadujących boków umożliwia ściągniecie pokrowca. Pokrowiec kaszmirowy można prać w 40°C.

Nasze materace mają funkcję lato-zima. A to dzięki zastosowaniu warstwy włókna klimatyzującego i owczej wełny.

Rozmiar materaca 160x235 cm, a potrzeby

 

Niestety bywa czasem tak, że nie możemy pozwolić sobie na taki rozmiar materaca, o jakim marzymy. Śpiąc w pojedynkę nie jest problemem dobrze dobrać rozmiarmateraca 155x235 cm, kłopotliwe staje się to przy wyborze rozmiaru dla dwóch osób. Dodatkowo przy małżeńskim materacu 165x235 cm trzeba brać pod uwagę nie tylko rozmiar. Ważne jest, by oprócz rozmiaru wybrać model o dopasowanym stopniu twardości.

Bogata oferta modeli materaców 160x235 cm

 

Lateks, pianka visco memory, pianka moletowana, kokos i końskie włosie - to tylko niektóre surowce, jakie mamy możliwość użyć przy budowie poszczególnych modeli. Każda z warstw użyta osobno lub w połączeniu tworzy modele materacy o różnych stopniach twardości. Materac miękki to materac z podwójną pianką visco memory, plastyczną warstwą zapamiętującą kształty ciała. Taka pianka po ogrzaniu zmięknie i w ten sposób otuli śpiącego. Do budowy materacy średnio twardych używamy znacznie większej kombinacji warstw, które pozwalają uzyskać tą twardość. Wszystkie pojedyncze warstwy pianek są średnio twarde. Natomiast do budowy materacy twardych i materacy bardzo twardych używamy maty kokosowe, trawy morskiej i końskiego włosia.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024