UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone* lub wybrane za pobraniem do 07.12.2022 do godz. 15:30 będą dostarczone przed 24.12.2022**
Zamówienia złożone po tym terminie będą dostarczane po Świętach i/lub po Nowym Roku
* tzn. do godz. 15:30 środki muszą zostać zaksięgowane na naszym koncie, zapłacone online lub wybrana forma płatności za pobraniem
** nastąpi jedna próba dostawy, jeśli zostanie ona odmówiona dostawa będzie po Świętach lub po Nowym Roku.
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 175x180 / 180x175 cm do spania

Inwestując w dobrej jakości materac 175x200 cm zapewniasz sobie i swojemu partnerowi doskonałe, komfortowe warunki do odpoczynku. Materace produkujemy dopiero po złożeniu zamówienia, nie zalegają tygodniami w magazynie.

 

 

Dzięki fachowej pomocy naszych konsultantów, nawet osoba zupełnie nie znająca się na materacach 175x180 cm i nie orientująca w tym temacie, zostanie właścicielem wygodnego modelu. Duża liczba rozmiarów, zróżnicowane warstwy zewnętrzne, dwa typy materacy... Daje to wiele możliwości, może jednak równocześnie powodować mętlik w głowie kupującego. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

 

Czynniki decydujące o konkretnym modelu materaca 175x180 cm

 

Waga ciała to podstawowy parametr, o który zapyta nas konsultant. Dzięki niemu bowiem, wstępnie określi twardość materaca 175x180 cm. Bez problemu zrobimy to również samodzielnie, dzięki czterem kategoriom i przypisanych do nich wagom. Poniżej skala twardości materacy:

  • materace miękkie (waga poniżej 60 kg)

  • materace średnio twarde (waga pomiędzy 60 – 100 kg)

  • materace twarde (waga powyżej 100 kg)

  • materace bardzo twarde (waga powyżej 120 kg)

 

Mając już określoną twardość materaca 170x180 cm możemy przejść do kolejnego etapu, czyli zdecydować o tym, czy materac będzie piankowy czy sprężynowy. Ten pierwszy polecamy rozważać w przypadku zakupu materaca  dla dziecka lub dla osoby lekkiej, ważącej nie więcej jak 60 kg. Materace piankowe są mniej odporne na intensywną eksploatację i duże ciężary niż materace 180x180 cm pocketowe.

 

Materac 175x180 cm piankowy a sprężynowy

 

Materace piankowe które posiadamy w ofercie wykonane są z pianki wysokoelastycznej HR. Pianka ta cechuje się zwiększoną gęstością wynoszącą 35 kg/m3. Jest sprężysta, odporna na wygniatanie. Ma porowatą strukturę, jest przewiewna. Materace piankowe mają właściwości antyalergiczne, nie gromadzą kurzu i roztoczy, nie namnażają się w nich chorobotwórcze drobnoustroje, bakterie i grzyby.

Materace pocketowe zbudowane są z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w osobnych kieszonkach. Mają dużą elastyczność punktową, amortyzują wszelkie ruchy. Materace kieszeniowe są trwałe i doskonale podpierają kręgosłup, dopasowują się do kształtów sylwetki, uginając się w miejscu, na które działa nacisk.