UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone* lub wybrane za pobraniem do 07.12.2022 do godz. 15:30 będą dostarczone przed 24.12.2022**
Zamówienia złożone po tym terminie będą dostarczane po Świętach i/lub po Nowym Roku
* tzn. do godz. 15:30 środki muszą zostać zaksięgowane na naszym koncie, zapłacone online lub wybrana forma płatności za pobraniem
** nastąpi jedna próba dostawy, jeśli zostanie ona odmówiona dostawa będzie po Świętach lub po Nowym Roku.
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 60x200 / 200x60 cm do spania

Dobrze dobrany materac 60x200 cm to podstawa spokojnego snu. Warto postawić na produkty wysokiej jakości - a takie znajdziesz w naszym sklepie. Surowce I gatunku, gruby pokrowiec i dostawa na płasko to tylko kilka z cech, które wyróżnia nasze materace.

Szukając materaca do łóżka 60x200 cm należy zwrócić uwagę na szereg rzeczy. Przede wszystkim należy zacząć od poprawnego zmierzenia naszego łóżka - należy pamiętać, że mierzymy albo stary materac, a jeśli go nie posiadamy to mierzymy nie łóżko, a miejsca na materac, czyli wewnętrzne wymiary łóżka. Rozmiar 60x200 cm to bardzo nietypowy rozmiar, być może okaże się po zmierzeniu, że posiadamy materac 70x200 cm lub może nawet łóżko przystosowane pod materac 80x200 cm.

Materac 60x200 cm dla dziecka

Materace 60x200 cm proponujemy typowo dzieciom ze względu na ich małą szerokość. Osoba dorosła będzie miała duży problem, aby spokojnie wyspać się na tak wąskim materacu. Jeśli więc wiemy, że na materacu 60x200 cm będzie spało dziecko, czyli osoba lekka, polecamy zakup materaca miękkiego. Wszystkie nasze materace miękkie są to materace dwustronne, ich druga strona może być średnio twarda lub twarda. Polecamy wybrać materac z jednej strony miękki, a z drugiej średnio twardy. W naszej ofercie są dwa takie modele, nazywają się Rima i Kano.

Materac 60x200 cm dla osoby dorosłej

Jeśli jednak ze względu na posiadane łóżko, a może warunki lokalowe, zbyt mało przestrzeni w mieszkaniu jesteśmy zmuszeni wybrać taki materac dla osoby dorosłej to czym się możemy kierować? Dotychczasowe doświadczenia i preferencje są bardzo ważne i wg nich powinniśmy dobierać materac. Jeśli jednak sami nie wiemy na co się zdecydować kierujmy się wtedy naszą wagą. To do niej dopasujmy twardość naszego materaca. Ona powie nam czy odpowiedni będzie dla nas materac średnio twardy (waga 60-100 kg), materac twardy (waga 100-120 kg), czy materac bardzo twardy (waga powyżej 120kg). Jeśli Twój wybór to materac bardzo twardy zwróć uwagę na materace oparte na sprężynie kieszeniowej Multipocket. Posiadają one praktycznie podwojoną ilość sprężyn co znacząco wzmacnia konstrukcję materaca co jest bardzo ważne w przypadku, gdy materac ma komfortowo pozwalać spać osobom o wadze powyżej 120 kg.