• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 145x190 / 190x145 cm do spania

Zadbaj o odpowiednie warunki snu na materacu 145x190 cm. Zatroszcz się o swój kręgosłup. Odpowiednio wsparty nie będzie powodował codziennego bólu. Rozluźnij mięśnie, dzięki właściwie dobranej twardości i zastosowanym materiałom.

 

Materace dla dzieci 145x190 cm

Z tak dużej oferty materacy 145x190 cm odpowiednich dla dzieci, każdy rodzic ma możliwość wybrać model dostosowany stopniem twardości jak i konstrukcją. Dokonując wyboru zadbajmy o prawidłowe podparcie kręgosłupa, małego jak i większego dziecka. To jaki materac wybierzemy, będzie miało wpływ na dalszy rozwój całego organizmu.

Zarówno materace 145x190 cm piankowe jak i materace sprężynowe są polecane dla dzieci. Jednak ostateczny wybór powinien być uzależniony od różnych czynników.

 

Jaki najlepszy materac dla dziecka 145x190 cm

 

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jakim powinniśmy się kierować jest wiek i waga dziecka, dla którego będzie materac 150x190 cm. Jest ważne, by brać pod uwagę takie parametry jak miękkość, wysokość i dodatkowe cechy poszczególnych surowców (antyalergiczność, antybakteryjność – istotne przy problemach skórnych, potliwości, itp.)

To czy wybierzemy materac piankowy czy materac sprężynowy i na jakiej konstrukcji, zależy również od tego na jak długo planujemy, aby materac spełniał swoją funkcje. Dodatkowym aspektem wyboru jest wysokość materaca. Do niektórych łóżek potrzebne są materace niskie czyli Mini, albo materace o podwyższonej konstrukcji czyli Lux.

 

Warstwy na materacu 145x190 cm

Niezależnie czy zostanie wybrany model materaca 140x190 cm piankowy czy sprężynowy możemy poprzez nałożenie dodatkowych warstw zmienić stopień twardości jak i podnieść komfort snu. Do zmiany twardości wykorzystywane są: pianki visco memory, pianki lateksowe, moletowe, a także profilowane pianki visco memory, kokos i trawa morska. Każda z tych warstw nadaje powierzchni inne odczucie, a zarazem i inne właściwości. Najczęściej wybierana pianka z wszystkich dostępnych to lateks. Jest odporny na wypracowanie, dobrze wentyluje środek materaca i wysoko podnosi komfort. Drugą pod względem wyboru jest pianka visco memory i profilowana visco memory. Są to surowce nadające miękkości, otulenia. Oddają też ciepło, co może być zbawienne dla osób odczuwających zimno. Dla utwardzenia powierzchni wybierane są naturalne maty kokosowe i trawa morska.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024