• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 165x170 / 170x165 cm do spania

Duże materace 165x170 cm w wielu wariantach do wyboru. Wysokie w wersji lux, standardowe i niskie w wersji mini. Komfortowe i elegancko wykonane. Posiadają miękki i delikatny dla skóry pokrowiec wykonany z wełny kóz kaszmirskich.

Materac piankowy czy sprężynowy materac 165x170 cm? Jeśli materac sprężynowy to wersja standardowa czy wersja multipocket? A może wysoki, gruby model materaca? Materac z pianką visco memory czy materac z lateksem? A może kokos? Wiemy, wiemy... od wyboru kręci Ci się w głowie. Spróbujemy zatem poukładać trochę ten materacowy kogel mogel.

Od czego zacząć wybór materaca 165x170 cm

 

Wybór materaca najlepiej zacząć od podstaw, czyli komu ma służyć. Od tego czy materac 165x170 cm wybierasz dla dziecka, dla młodzieży, dla osoby dorosłej czy dla osoby starszej zależy twardość materaca. Twardość zależy również od wagi użytkownika i jego upodobań albo potrzeb organizmu. Inny model zaproponujemy dla osoby o wadze 50kg a zdecydowanie inny dla osoby o wadze ponad 100kg. Uściślając, do wyboru masz cztery podstawowe kategorie twardości materaca 165x170 cm:

Dodatkowo na twardość materaca wpłynie też konstrukcja – może to być materac kieszeniowy czyli klasyczna ilość sprężyn 262/m2 albo materac w wersji multipocket, gdzie ilość sprężyn jest podwojona. Podwojenie sprężyn czyli materac multipcoket to mocniejsza i twardsza konstrukcja, dużo więcej punktów podparcia.

Gdy już wiesz jaką twardość materaca 165x170 cm wybrać

 

Gdy już wiesz jaką twardość materaca wybrać zastanów się nad rozmiarem. Materac do pokoju dziecięcego nie musi być duży. Jeśli natomiast kupujesz już materac na stałe czyli dziecko nie jest małe i nie planujesz zmian mebli w najbliższym czasie wybierz większy, komfortowy rozmiar. Dla dwóch osób dorosłych optymalny wybór to np. materac 160x170 cm ale mamy też materace 65x170 cm i większe. Jeśli przestrzeń pozwala Ci na komfortowy wymiar nie ograniczaj się. Duży materac daje dużą swobodę. Znajdziesz u nas szeroką gamę rozmiarów, na pewno dopasujesz odpowiedni do swoich możliwości. Wszystkie materace dostarczamy za pośrednictwem firmy przewozowej bez zginania czy rolowania, masz pewność, że nawet duży rozmiar dostarczony będzie bez żadnego uszczerbku dla konstrukcji.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024