• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 185x220 / 220x185 cm do spania

Posiadamy bardzo zróżnicowany asortyment. Nasze materace 185x220 cm mogą być wykonane z lateksu, trawy morskiej, pianki wysokoelastycznej lub kokosu. W zależności od tego, którego surowca użyjemy uzyskamy różną twardość materaca.

Dzięki fachowej pomocy naszych konsultantów, nawet osoba zupełnie nie znająca się na materacach 185x220 cm i nie orientująca w tym temacie, zostanie właścicielem wygodnego modelu. Duża liczba rozmiarów, zróżnicowane warstwy zewnętrzne, dwa typy materacy... Daje to wiele możliwości, może jednak równocześnie powodować mętlik w głowie kupującego. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Czynniki decydujące o konkretnym modelu materaca 185x220 cm

Waga ciała to podstawowy parametr, o który zapyta nas konsultant. Dzięki niemu bowiem, wstępnie określi twardość materaca 185x220 cm. Bez problemu zrobimy to również samodzielnie, dzięki czterem kategoriom i przypisanych do nich wagom. Poniżej skala twardości materacy:

  • materace miękkie (waga poniżej 60 kg)

  • materace średnio twarde (waga pomiędzy 60 – 100 kg)

  • materace twarde (waga powyżej 100 kg)

  • materace bardzo twarde (waga powyżej 120 kg)

Mając już określoną twardość materaca 180x220 cm możemy przejść do kolejnego etapu, czyli zdecydować o tym, czy materac będzie piankowy czy sprężynowy. Ten pierwszy polecamy rozważać w przypadku zakupumateraca 190x220 dla dziecka lub dla osoby lekkiej, ważącej nie więcej jak 60 kg. Materace piankowe są mniej odporne na intensywną eksploatację i duże ciężary niż materace pocketowe.

Materac 185x220 cm piankowy a materac sprężynowy

Materace piankowe, które posiadamy w ofercie wykonane są z pianki wysokoelastycznej HR. Pianka ta cechuje się zwiększoną gęstością wynoszącą 35 kg/m3. Jest sprężysta, odporna na wygniatanie. Ma porowatą strukturę, jest przewiewna. Materace piankowe mają właściwości antyalergiczne, nie gromadzą kurzu i roztoczy, nie namnażają się w nich chorobotwórcze drobnoustroje, bakterie i grzyby.

Materace pocketowe zbudowane są z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w osobnych kieszonkach. Mają dużą elastyczność punktową, amortyzują wszelkie ruchy. Materace kieszeniowe są trwałe i doskonale podpierają kręgosłup, dopasowują się do kształtów sylwetki, uginając się w miejscu, na które działa nacisk.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024