• Jak powinno być ustawione łóżko względem kierunków świata?

2021-03-11 13:16:00 KaszmirowySen.pl
Jak powinno być ustawione łóżko względem kierunków świata?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek czy ustawienie łóżka względem kierunków świata ma jakiekolwiek znaczenie? Czy wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie, na to czy dobrze się wysypiamy? Czy to możliwe, że miejsce w którym ustawimy łóżko może wzmacniać lub osłabiać pozytywną energię, która otacza nas wszystkich. Choć dla niektórych może to się wydawać nierealne lub nawet śmieszne, może warto nieco mocniej wgryźć się w ten temat.

Ustawienie łóżka względem stron świata

Temat aranżacji mieszkania cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Są jednak osoby, którym zależy nie tylko na oszałamiającym efekcie wizualnym, lecz również na zapewnieniu sobie jak najlepszych warunków do odpoczynku i relaksu, poprzez wzmocnienie pozytywnego oddziaływania natury i rozmieszczenia poszczególnych stref według zasad Feng Shui. Feng Shui to stara, chińska sztuka planowania przestrzeni. Daje wskazówki w jaki sposób zaplanować rozkład pomieszczeń w budynku, a także jak umeblować poszczególne pokoje, czego się wystrzegać a co dodatkowo wzmocni pozytywną energię qi (czi). Skupmy się jednak na sypialni, a konkretnie na tym, w którą stronę powinno być skierowane łóżko. Oczywiście istnieją proste zasady, z którymi poradzi sobie każdy. Ale również bardziej skomplikowane, do których trzeba się trochę przyłożyć.

Najprostsza zasada mówi, by ułożyć łóżko w linii północ-południe, z głową skierowaną na północ. Dlaczego? Kula ziemska posiada własne pole magnetyczne, które na północy ma ładunek ujemny a na biegunie południowym – dodatni. Przyjmuje się, że w ludzkim ciele ładunek dodatni znajduje się w okolicach głowy natomiast ujemny w okolicach stóp. Dwa takie same ładunki się odpychają, przeciwne przyciągają. By energia swobodnie przepływała przez nasze ciało, musimy je ustawić tak, jak baterię w ładowarce. Czyli „plusowa” głowa w kierunku „ujemnej” północy.

Kiedy zagłębimy się bardziej w ten temat odkryjemy, że tak naprawdę powinniśmy ustalić naszą osobistą liczbę kua, która dokładnie określi w jakim kierunku powinniśmy ustawić rejony korzystne (sukces ogólny, zdrowie, romans, rozwój) i niekorzystne (niepowodzenia, pięć duchów, sześć śmierci, totalne zagubienie) by je odpowiednio wzmocnić lub osłabić. Liczbę kua oblicza się na podstawie dwóch ostatnich cyfr roku urodzenia (które sumujemy, aż do uzyskania pojedynczej liczby) oraz płci (w przypadku mężczyzn otrzymaną liczbę należy odjąć od 10, w przypadku kobiet dodać do niej liczbę 5 i nadal sumować w celu uzyskania pojedynczej liczby). Sypialniane łóżko należy umieścić w strefie „zdrowie” i skierować je według liczby kua w najlepszym dla nas kierunku.

Jak powinno stać łóżko w sypialni

Kierunek ustawienia łóżka to jedno. Istnieją jeszcze inne wytyczne odnośnie położenia łóżka w sypialni i czasem może się okazać, że pogodzenie wszystkich jest po prostu niemożliwe. Na co jednak warto zwrócić uwagę. Według Feng Shui łóżko powinno być wezgłowiem dosunięte do ściany i najlepiej gdy mamy do niego swobodny dostęp z pozostałych trzech stron. Nie powinniśmy ustawiać go w linii okno – drzwi. Chińczycy wierzą, że wówczas tworzy się „powietrzny tunel”, który zaburza nasz wypoczynek. Nie ustawiajmy również łóżka pod oknem i centralnie na wprost drzwi.

By nie zaburzać swobodnego przepływu energii nie umieszczajmy niczego pod łóżkiem, żadnych nieużywanych walizek, pudełek z dokumentami, itp. Pod łóżkiem powinna być zachowana przestrzeń i porządek. Ważny jest również materiał z jakiego wykonane jest łóżko. Najodpowiedniejsze jest oczywiście naturalne drewno. Niekoniecznie najlepszym pomysłem będzie zakup łóżka metalowego. Metalowe ramy przyspieszają przepływ energii qi, co może utrudniać wyciszenie i spokojny sen. Możemy również przeczytać informacje, by nie ustawiać łóżka we wnękach, przy ścianach sąsiadujących z toaletą lub łazienką. Wspomagajmy harmonię między małżonkami umieszczając w sypialni elementy w parach (dwa nakastliki, dwa obrazki, itd.).

Te wszystkie zasady powinny wprowadzić ład, porządek i spokój do naszego życia. Dobrze urządzona sypialnia wesprze regeneracyjny sen. Nie zapominajmy jednak o równie ważnym elemencie jak wygodny materac.

Kierunek spania

Choć Feng Shui nie mówi nic o materacach, my dorzucimy jeszcze kilka zdań na ten temat. Wygodny i dobrze dopasowany materac ma bardzo istotny wpływ na jakość naszego wypoczynku. Źle dobrane parametry mogą skutecznie uniemożliwiać zaśnięcie. Wybór materacy jest dziś tak ogromny, że kupienie wygodnego modelu nie powinno stanowić najmniejszego kłopotu. Możemy mieć jednak trudność w podjęciu konkretnego wyboru. Od czego więc zacząć? Na początek ustal twardość, która zapewni optymalne podparcie ciała i kręgosłupa. Do wyboru są cztery twardości: materac miękki, materac średnio twardy, materac twardy oraz materac bardzo twardy. Kolejną kwestią jest typ rdzenia materaca. Wpłynie on nie tylko na wygodę powierzchni lecz również na trwałość materaca. Powinniśmy więc dobrze przemyśleć jego wybór. Posiadamy takie oto rodzaje: materac piankowy, materac z rdzeniem lateksowym, materac pocketowy oraz materac multipocketowy. O komforcie wierzchniej warstwy stanowią wykorzystane surowce. W zależności od zastosowanego materiału wyróżniamy materace termoelastyczne (w budowie pianka Visco Memory), materace wysokoelastyczne z pianki HR, materace lateksowe, materace z pianką profilowaną, materace kokosowe, materace z trawą morską i materace z końskim włosiem (stosowanym jako dodatek do dwóch warstw kokosa w materacu bardzo twardym). Wszystkie materace są dwustronne i możemy wybrać dwie różne twardości. Daje to większe szanse na perfekcyjne dopasowanie powierzchni do naszych oczekiwań.

 

Feng Shui może być ciekawą przygodą, którą warto wypróbować choć raz w życiu. A nuż wpłynie pozytywnie na nasze życie, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów (przesunięcie mebli nic przecież nie kosztuje). Harmonia, wnętrze pełne dobrej energii zawsze wpływają korzystnie na nasze samopoczucie. W założeniu filozofia feng shui ma zapewnić nam pomyślność, a wykreowana przez nas przestrzeń musi nas wspierać i chronić.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024